Dlaczego warto wybrać meble skórzane?

Dlaczego warto wybrać meble skórzane?

Meble skórzane kojarzą nam się przede wszystkim z bogatymi i eleganckimi wnętrzami. Naturalna skóra w postaci obicia sofy lub narożnika nie tylko zwraca uwagę na wysoką estetykę mebla, ale również jest gwarancją trwałości, nawet pomimo codziennego użytkowania. Dlaczego skórzane meble w dzisiejszych czasach cieszą się tak ogromną popularnością? Czy meble skórzane okażą się dla ciebie idealnym rozwiązaniem? Poznaj wady i zalety tapicerki ze skóry!

Zalety tapicerki z naturalnej skóry
Naturalne skóry obiciowe są niezwykle wytrzymałym materiałem, jednakże trzeba pamiętać o jej regularnej konserwacji i impregnacji. Dzięki pielęgnacji skóry naturalnej odpowiednimi środkami zabezpieczającymi będzie mogła nam ona posłużyć znacznie dłużej niż inne tkaniny tapicerskie. Sofy ze skóry są meblami łatwymi do utrzymania w czystości, ponieważ posiadają specjalną warstwę ochronną, która zabezpiecza mebel przed nadmierną wilgocią, dlatego jeżeli na sofę wyleje Ci się sok lub herbata wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką i po plamie pozostaną jedynie wspomnienia. Warto wiedzieć, że skóra naturalna jest idealnym materiałem dla alergików, ponieważ nie wnika w nią kurz ani pył. Co więcej, skórzana tapicerka posiada specjalną warstwę ochronną, która zapobiega działaniu niekorzystnych promieni UV. Atutem tapicerski ze skóry naturalnej, o którym nie można zapomnieć, jest z pewnością niepodważalny komfort i wygodna wypoczynku.

Wady mebli skórzanych
Meble skórzane nie są bez wad, pomimo tak długiej listy zalet. O jakich wadach możemy mówić w przypadku tapicerki wykonanej z naturalnej skóry? Przede wszystkim o konieczności regularnego czyszczenia sofy ze skóry, ponieważ wspomniany materiał wymaga znacznie więcej uwagi niż inne rodzaje obić. Jeżeli chcemy utrzymać sofy skórzane w dobrej formie, należy szybko reagować na wszelkie zabrudzenia i regularnie czyścić tapicerkę. Jeżeli planujesz do przestrzeni salonu wstawić sofę skórzaną w jasnej kolorystyce, musisz zwrócić uwagę, w jakich ciuchach na niej siadasz, ponieważ podczas kontaktu z materiałem takim jak jeans itp. może dojść do powstania trwałych przebarwień.

Opinie (1)

Jola

2021-11-19 10:36:18

Adres IP:

*.*.*.48

Jestem wierną fanką mebli ze skóry, ale od razu muszę powiedzieć, że skóra musi być dobrej jakości aby długo nam służyła.

Zobacz firmy

Łukasz Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Klimatyzacja w domu

Klimatyzacja w domu

Jakie przekąski przygotować na imprezę?

Jakie przekąski przygotować na imprezę?

Meble na wymiar- zalety i wady

Meble na wymiar- zalety i wady