Fotowoltaiczna wiata przystankowa

Fotowoltaiczna wiata przystankowa

Zaawansowane technologie coraz częściej służą do poprawy funkcjonowania miasta, a co za tym idzie życia mieszkańców.

Fotowoltaiczna wiata przystankowa to kolejny produkt ML System wpisujący się w ideę Smart City. Zasilany energią fotowoltaiczną przystanek służy pasażerom komunikacji publicznej jako źródło informacji o odjazdach autobusów lub tramwajów oraz jako skuteczna osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. Ten nowoczesny obiekt tzw. małej architektury, posiada podświetlaną gablotę z rozkładem, monitoring, oświetlenie, ładowarkę do smartfonów i tabletów oraz Wi-Fi. Dodatkowo może zostać wyposażony w funkcję samoodśnieżania, podgrzewane siedziska oraz podgrzewane boczne szyby.

Wiata może działać jako autonomiczny system (bez konieczności poboru energii z zewnątrz), wspierany dodatkowo przez akumulatory lub podłączenie do sieci w przypadku potrzeby większego zużycia energii. Panele fotowoltaiczne umieszczane są na dachu lub zastępują ściany wiaty. W tym przypadku stosowane są moduł fotowoltaiczne bezramkowe typu szkło-szkło. Przezierność modułów i barwa szkła może być dopasowana do wymagań konkretnego projektu. Przystanki o dowolnych wymiarach mogą być wykonane z materiałów konstrukcyjnych takich jak aluminium i stal — podnoszących walory estetyczne i poszerzając ich funkcjonalność.

Produkty ML System produkowane są w Polsce, dzięki czemu firma pragnie propagować ekologię oraz pokazać, w jaki sposób można wykorzystywać odnawialne źródła oraz promienie słoneczne do użytkowania produktów, z których korzystamy na co dzień. Innowacyjna wiata przystankowa, która jest zasilana dzięki panelom fotowoltaicznym, ma służyć głównie pasażerom, którzy poprzez wbudowane monitory LCD lub LED będą mogli odczytać aktualne rozkłady jazdy. Przystanki mogą być wyposażone w zapowiedzi głosowe oraz interaktywne monitory wyszukujące informacje dotyczące danego miasta, jak również podświetlaną nazwę przystanku.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów konstrukcja jest wytrzymała oraz ze znacznym stopniu odporna na zabrudzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto wiata fotowoltaiczna swoją postacią prezentuje nowoczesny i indywidualny design charakteryzujący się wysoką estetyką oraz ponadprzeciętną stabilnością. Inteligentna wiata przystankowa jest doskonałym pomysłem na wytwarzanie dodatkowej energii elektrycznej bez pobierania jej z zewnątrz. Energia produkowana jest podczas godzin dziennych, dzięki przekształcaniu energii słonecznej w prąd elektryczny, który w nocy zasila energooszczędne żarówki diodowe, które oświetlają przystanek. Dodatkowo zainstalowane panele słoneczne stanowią również źródło prądu dla elektronicznego rozkładu jazdy autobusów — aktualizowane za pomocą łącza internetowego.

ML System wykonuje również inne modele wiat przystankowych, które są zgodne z wytycznymi podanymi przez klienta.

 

Opinie (1)

Aleksander

2019-03-22 12:42:56

Adres IP:

*.*.*.112

Inteligentna wiata przystankowa zasilana panelami solarnymi ma na celu poprawienie komfortu oczekiwania pasażerów na środek komunikacji. Jest to kolejny produkt ML System wpisujący się w ideę Smart City. Produkty ML System produkowane są w Polsce, dzięki czemu firma pragnie propagować ekologię oraz pokazać, w jaki sposób można wykorzystywać odnawialne źródła oraz promienie słoneczne do użytkowania produktów, z których korzystamy na co dzień. Innowacyjna wiata przystankowa, która jest zasilana dzięki panelom fotowoltaicznym, ma służyć głównie pasażerom, którzy poprzez wbudowane monitory LCD lub LED będą mogli odczytać aktualne rozkłady jazdy. Bardzo fajny pomysł. Polecam

Zobacz firmy

Łukasz Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie przekąski przygotować na imprezę?

Jakie przekąski przygotować na imprezę?

Jak utylizować tusze i tonery?

Jak utylizować tusze i tonery?

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika