Jakie zalety ma gra w squasha?

Jakie zalety ma gra w squasha?

Squash to zyskująca na popularności dynamiczna gra dwuosobowa, której historycznych początków można doszukiwać się w Anglii - do tej pory gra w squasha nie zyskała miana sportu olimpijskiego. Celem gry w squasha jest odbicie piłeczki od ściany w taki sposób, aby nasz przeciwnik piłeczki nie odbił lub odbił ją niezgodnie z zasadami, a więc błędnie.

Gracze zlokalizowani są na jednym, zamkniętym korcie tocząc walkę bezpośrednio obok siebie. Regularna gra w squasha niesie ze sobą mnóstwo zalet i korzyści dla gracza, ponieważ wymaga od niego wytrzymałości, a więc odpowiedniej kondycji, szybkości, jak również koncentracji i orientacji przestrzennej. Squash Rzeszów przede wszystkim wpływa na naszą koordynację ruchową, ponieważ nasz wzrok musi ciągle podążać za małą i dość szybko poruszającą się piłeczką. Dzięki takim właściwościom squash również rozwija naszą zwinność, ponieważ zawodnik nie tylko musi biegać, ale również zmieniać kierunek, w którym podąża, jak i się zatrzymywać czy podskakiwać do lecącej w jego stronę piłeczki. Gracz, aby odebrać piłeczkę, musi być zwinny i szybki. 

Squash to energiczna gra, która bardzo dobrze wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego, a także układu oddechowego, który podczas gry pracuje na większym poziomie. Podczas gry wzmacniane są mięśnie oraz na lepszym ukrwieniu zyskuje cały organizm. Dzięki takiemu sposobowi krew lepiej odprowadza tlen, a także składniki odżywcze do komórek. Warto wspomnieć o tym, że jedną z zalet gry w squasha jest zwiększenie elastyczności pracy stawów, ścięgien, mięśni oraz więzadeł. Podczas gry w squasha znacznie polepszy się nasz koncentracja, ponieważ musimy ciągle obserwować szybko poruszającą się małą piłeczkę, dlatego tak ważna jest praca słuchu, wzroku oraz równowagi. Gra w squasha to świetny sport dla osób, które próbują zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ponieważ podczas 30-minutowej gry można spalić nawet 400/500 kcal. Po zakończeniu rozgrywki gracz czuje się pozytywnie zmęczony, o również wpływa na jego poziom stresu, który ulega znacznemu zmniejszeniu. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Łukasz Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Profesjonalne środki czystości stosowane w hotelach

Profesjonalne środki czystości stosowane w hotelach

Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Rodzaje i zastosowanie maszyn cukierniczych

Rodzaje i zastosowanie maszyn cukierniczych