Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Niektóre powierzchnie, szczególnie te większe, wymagają specjalnych działań dezynfekujących. Maszyny czyszczące są czymś niezbędnym w szkołach, galeriach handlowych, biurach i przede wszystkim szpitalach.
To przecież właśnie tam zarazki i bakterie stają się dla człowieka najbardziej niebezpieczne. Jakie są inne korzyści wynikające ze stosowania maszyn czyszczący? I jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Zalety stosowania maszyn czyszczących

Dzięki maszynom czyszczącym możemy w łatwy i szybki sposób usunąć zabrudzenia, bez ręcznego szorowania powierzchni. 
Człowiek nie jest w stanie wysprzątać dokładnie dużych pomieszczeń w sposób tak szybki i skuteczny, w jaki może to zrobić maszyna. Dobrze dobrane urządzenie poradzi sobie też dużo lepiej z silnymi, ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami.
Kolejną z zalet tego typu urządzeń jest możliwość natychmiastowego osuszenia podłogi. Sprawdza się to w przypadku miejsc z dużym natężeniem ruchu np. w galeriach handlowych, większych biurowcach czy na lotniskach. Przyczynia się to do znacznego zaoszczędzenia czasu, ponieważ umyta w ten sposób powierzchnia jest natychmiastowo zdatna do użytku.

Jak dobrać maszynę do rodzaju pomieszczenia?

Dobór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość pomieszczenia, a drugim rodzaj podłoża, do którego sprzątania ma służyć maszyna sprzątająca. 
W dużych galeriach handlowych najlepiej sprawdzą się maszyny samojezdne z siedziskiem dla operatora, czyli automaty szorująco-zbierające. Dobrym wyborem będzie tu np. skuteczne i proste w obsłudze TASKI SWINGO 2100 µikro. Przednia część maszyny szoruje i czyści podłogę za pomocą szczotki, a tył urządzenia zbiera z powierzchni nadmiar brudnej wody i osusza podłogę. Taka maszyna nie sprawdzi się jednak na powierzchniach miękkich, na przykład wykładzinach. Z zebraniem popcornu z kinowej podłogi najlepiej poradzi sobie urządzenie wyposażone w zestaw mioteł tzw. zmiatarka.
Do polerowania podłóg służą natomiast urządzenia szybkoobrotowe, inaczej zwane polerkami i froterkami. Dzięki dużej prędkości, jaką osiąga szczotka lub pad polerujący, podłoga zostaje oczyszczona ze smug i drobnych zanieczyszczeń oraz nabiera połysku. Maszyna ta nie sprawdzi się na silnie zabrudzonych powierzchniach, ponieważ nie wyczyści ich dokładnie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Ważną kwestią jest szerokość czyszczenia szczotki szorującej. To od jej wielkości zależy tempo naszej pracy. Niewielkie urządzenie nie sprawdzi się dobrze, na ogromnych powierzchniach centrum handlowego.
Warto także porównać pojemność zbiorników na wodę wybranej maszyny, z innymi podobnymi modelami.
Kolejnym z istotnych aspektów jest rodzaj zasilania. Maszyny kablowe są często lżejsze i tańsze. Praca urządzeniami bezprzewodowymi jest natomiast szybka i wygodna, sprawdza się przy dużym natężeniu ruchu. Na rynku dostępne są także mniejsze maszyny bateryjne, które bez problemu dotrą do trudno dostępnych miejsc np. TASKI SWINGO 455B.
Niezależnie od tego, na jakie urządzenie się zdecydujecie, zajrzyjcie do elinea.pl - dystrybutora maszyn sprzątających Taski. Firma oferuje szeroki wachlarz produktów najbardziej renomowanych marek. Obszerny asortyment sklepu sprawi, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Opinie (1)

maszyny sprzątające

2019-07-02 08:03:36

Adres IP:

*.*.*.192

szukam opinii o firmie elinea - polecacie ?

Zobacz firmy

Łukasz Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Tworzenie strony internetowej z myślą o dostępności (WCAG)

Tworzenie strony internetowej z myślą o dostępności (WCAG)

Jak agencje interaktywne tworzą perswazyjne opisy produktów?

Jak agencje interaktywne tworzą perswazyjne opisy produktów?

Internet światłowodowy i radiowy - porównanie kosztów i wydajności

Internet światłowodowy i radiowy - porównanie kosztów i wydajności