Na czym polega styl minimalistyczny?

Na czym polega styl minimalistyczny?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów aranżacji wnętrz, jest urządzenie domu czy mieszkania w stylu minimalistycznym. Na czym tak naprawdę polega minimalizm? I jak sprawić, by pokój urządzony w tym stylu nadal był ciepły i przytulny?

W minimalistycznych wnętrzach często przeważają jasne, stonowane kolory takie jak biel i szarość. Nie jest to jednak zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać. Możemy zdecydować się na pastele, seledyn, róż, beż albo brąz. Bardziej odważną opcją, jest pomalowanie ściany na dwa kolory, np. czarno-białą szachownicę.
Sufit jest zazwyczaj biały. Na podłodze natomiast możemy znaleźć delikatnie połyskliwe albo matowe kafelki lub drewniane panele. Jeśli zależy nam na ociepleniu minimalistycznego pomieszczenia, warto zdecydować się na tradycyjne deski podłogowe. We wnętrzu tego typu raczej nie znajdziemy dywanu.

Meble oraz inne sprzęty mają zazwyczaj gładka i jednolitą powierzchnię. Szafy i komody często mają lakierowane fronty. Popularnym rozwiązaniem są meble bez uchwytów.
Styl minimalistyczny nie lubi wielu dodatków. Powinniśmy zrezygnować z leżących luzem przedmiotów. Przedmioty codziennego użytku są schowane. Minimalizm to przede wszystkim czystość i harmonia.
Jeśli chcemy sprawić, by pomieszczenie stało się bardziej przytulne, wprowadźmy do niego miękkie tkaniny. Możemy przełamać stonowaną kolorystykę lekkim akcentem barwnym, który ożywi całe wnętrze. Minimalistyczny styl lubi naturalne materiały takie jak kamień czy drewno.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Marketing farmaceutyczny Neovinci

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems Urządzenia do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Fotele tapicerowane w salonie

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

RELING KUCHENNY RETRO NIKIEL-SATYNA

RELING KUCHENNY RETRO NIKIEL-SATYNA