Rodzaje podłóg drewnianych

Rodzaje podłóg drewnianych

Drewniane podłogi od lat cieszą się niezwykłą popularnością. Są eleganckie, stylowe i uniwersalne. Współczesny rynek oferuje wiele rodzajów podłóg drewnianych. Czym charakteryzują się poszczególne grupy?

Parkiet jest tradycyjną posadzką, która odpowiednio pielęgnowana i czyszczona możne przetrwać lata. Wytwarzana z różnych gatunków drzew liściastych takich jak: brzoza, dąb, jesion, klon, a także z drzew iglastych np. sosny i świerku. Niektóre posadzki wykonane są z różnego rodzaju drzew egzotycznych. Parkiet charakteryzuje się dobrymi właściwościami akustycznymi i termoizolacyjnymi. Istnieje wiele możliwości układania tego typu podłogi, do najpopularniejszych należą tzw. szachownica, jodełka i cegiełka.

Mozaika jest niemal tak popularnym typem drewnianej podłogi, jak parkiet. Wykonana jest z listewek, zwanych inaczej lamelami. Wzór mozaiki układany jest automatycznie w fabryce. Elementy posadzki przytwierdza się do betonowej powierzchni przy pomocy specjalnych klejów. Lamele tworzą kwadratowe lub prostokątne segmenty.

Panele drewniane to dwuwarstwowy lub trójwarstwowy parkiet w postaci gotowych elementów. W skład każdej części wchodzi: drewno szlachetne, poprzeczne drewniane deszczułki oraz dolna warstwa tzw. łuszczka.
Na rynku dostępne są także podłogi z litego drewna, które wykonuje się z sosny, świerku oraz różnych gatunków drzew egzotycznych. Coraz częściej używa się w tym celu bambusa, materiał ten można wykończyć na wiele sposobów lub pozostawić w stanie naturalnym.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Marketing farmaceutyczny Neovinci

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems Urządzenia do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Fotele tapicerowane w salonie

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Dlaczego treści na stronę www musza być unikalne?

Dlaczego treści na stronę www musza być unikalne?