Rodzaje podłóg drewnianych

Rodzaje podłóg drewnianych

Drewniane podłogi od lat cieszą się niezwykłą popularnością. Są eleganckie, stylowe i uniwersalne. Współczesny rynek oferuje wiele rodzajów podłóg drewnianych. Czym charakteryzują się poszczególne grupy?

Parkiet jest tradycyjną posadzką, która odpowiednio pielęgnowana i czyszczona możne przetrwać lata. Wytwarzana z różnych gatunków drzew liściastych takich jak: brzoza, dąb, jesion, klon, a także z drzew iglastych np. sosny i świerku. Niektóre posadzki wykonane są z różnego rodzaju drzew egzotycznych. Parkiet charakteryzuje się dobrymi właściwościami akustycznymi i termoizolacyjnymi. Istnieje wiele możliwości układania tego typu podłogi, do najpopularniejszych należą tzw. szachownica, jodełka i cegiełka.

Mozaika jest niemal tak popularnym typem drewnianej podłogi, jak parkiet. Wykonana jest z listewek, zwanych inaczej lamelami. Wzór mozaiki układany jest automatycznie w fabryce. Elementy posadzki przytwierdza się do betonowej powierzchni przy pomocy specjalnych klejów. Lamele tworzą kwadratowe lub prostokątne segmenty.

Panele drewniane to dwuwarstwowy lub trójwarstwowy parkiet w postaci gotowych elementów. W skład każdej części wchodzi: drewno szlachetne, poprzeczne drewniane deszczułki oraz dolna warstwa tzw. łuszczka.
Na rynku dostępne są także podłogi z litego drewna, które wykonuje się z sosny, świerku oraz różnych gatunków drzew egzotycznych. Coraz częściej używa się w tym celu bambusa, materiał ten można wykończyć na wiele sposobów lub pozostawić w stanie naturalnym.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Mesologic Systems Urządzenia do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Fotele tapicerowane w salonie

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Rehavitae - Ortopedia w Ostrowcu

Denkowska 45a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową lub fachowca?

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową lub fachowca?

Rodzaje podłóg drewnianych

Rodzaje podłóg drewnianych