Skuteczne leczenie nadpotliwości czoła i owłosionej skóry głowy

Skuteczne leczenie nadpotliwości czoła i owłosionej skóry głowy

Nadpotliwość czoła i skóry głowy jest bardzo kłopotliwą dolegliwością, która potrafi utrudnić funkcjonowanie w codziennych sytuacjach i relacjach międzyludzkich. Co gorsze, nie zawsze można ją ograniczyć poprzez utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Jeśli gruczoły potowe są na tyle aktywne, że co chwilę musimy wycierać z czoła kropelki potu, a włosy każdego dnia zbijają się w posklejane i tłuste kosmyki, warto rozważyć zabieg, który pozwoli zapomnieć o problemie na dłużej.

Kiedy można mówić o nadpotliwości?
Pocenie się występuje u każdego człowieka. Organizm w ten sposób może odprowadzać nadmiar ciepła, a także pozbywać się różnych toksyn. Nadpotliwość (hiperhydroza) należy jednak do zaburzeń mechanizmów pocenia i występuje wtedy, gdy gruczoły potowe są nadaktywne i produkują większą ilość potu w stosunku do potrzeb organizmu. W takiej sytuacji wydzielamy pot w dużej ilość, niezależnie od tego jaka temperatura panuje w otoczeniu oraz czy podjęliśmy aktywność fizyczną, czy też nie. Nadpotliwość może obejmować całe ciało i mówimy wtedy o nadpotliwości uogólnionej. Może jednak dotyczyć jedynie wybranych partii, najczęściej pach, dłoni, jak również czoła i owłosionej skóry głowy.

Jak leczyć nadpotliwość czoła i głowy?
Obszar ten jest dość specyficzny z uwagi na jego położenie. O ile nadpotliwość pach, stóp czy dłoni może być leczona poprzez stosowanie antyperspirantów czy zabiegi operacyjne, to w przypadku czoła i głowy metody te byłyby bardzo trudne w zastosowaniu. Leczenie nadpotliwości czoła i owłosionej skóry głowy wykonuje się najczęściej przy zastosowaniu toksyny botulionowej. Jej działanie polega na wywoływaniu paraliżu w mięśniach do których zostają one podane, blokując przekazywanie impulsów nerwowych. W ten sposób gruczoły potowe przestają być stymulowane i nie produkują potu. Efekty takiej terapii są zauważalne już po kilku dniach i mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Więcej informacji na stronie Kliniki Medycyny Estetyczej Dr Parda https://www.drparda.com.pl/oferta/botox/leczenie-nadpotliwosci-czola-i-owlosionej-skory-glowy

Opinie (0)

Zobacz firmy

Marketing farmaceutyczny Neovinci

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Mesologic Systems Urządzenia do karboksyterapii

Wyszyńskiego 62
05-220 Zielonka

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Fotele tapicerowane w salonie

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak duże mieszkanie kupić?

Jak duże mieszkanie kupić?

Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Maszyny sprzątające- jak wybrać odpowiednią?

Meble na wymiar- zalety i wady

Meble na wymiar- zalety i wady