Stylowe meble do salonu

Stylowe meble do salonu

O stylowej aranżacji salonu marzy każdy z nas, jednakże jak tego dokonać? Z pewnością warto zwrócić swoją uwagę na meble antyczne, które charakteryzują się „duszą” starości, pięknymi tkaninami oraz niepowtarzalnym stylem. Prawidłowo dobrane kolory, perfekcyjnie wykończone meble oraz drobne dodatki sprawią, że elegancki salon będzie stylowy — wszystko będzie się nim harmonijnie komponowało. Stylowe meble do salonuto przede wszystkim wyraz dostojności — ich powagę mogą przełamać subtelne kolory wnętrza. We wnętrzu, które będzie ozdabiana przez antyczne meble warto zwrócić uwagę na panujący porządek kolorystyczny.

 

Baza kolorystyczna powinna być stosowana oraz spokojna — idealnie sprawdzą się tu brązowe lub białe meble, które ożywimy kilkoma żywszymi dodatkami. Należy pamiętać, aby wszystkie elementy wyposażenia stylowego salonu dobrze się komponowały — należy zwracać swoją uwagę na poszczególne wzory oraz aspekty kolorystyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu w salonie zapanuje porządek oraz wszechstronny ład, który zapewni Państwu perfekcyjny wypoczynek. Salon jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu, zarówno z domownikami, jak i zaproszonymi gośćmi. Właśnie w tym miejscu czytamy książki, oglądamy telewizję, jak również rozmawiamy przy filiżance kawy — są to ważne czynności z życia, które odbywają się we wspomnianej przestrzeni. Warto zadbać o to, aby wybór mebli do pokoju dziennego był przemyślany — meble powinny być nie tylko wygodne, ale również mają reprezentować wybrany przez nas styl aranżacji. Sofy, fotele, pufy oraz stoliki powinny cieszyć właścicieli unikalnym designem.

Styl Ludwika XVI
Barokowy klasycyzm, czyli styl Ludwika XVI ma wczesnoklasycystyczny charakter. Czysta linia form poszczególnych mebli ożywiona jest bogatą ornamentyką. Charakteryzują się wysoką dekoracyjnością — dzięki złoceniom kojarzą się niemal z pałacowymi zabytkami. Natomiast w geometrycznych kształtach wyraźnie widoczne jest umiłowanie prostoty. Stylowe meble to zainteresowanie formami antycznymi, w szczególności antycznymi ornamentami w formie: wieńców laurowych, girland, liści akantu czy rozet. Dodatkowo warto wspomnieć, że styl ten dążył do grecko-rzymskiej harmonii kształtów oraz uzyskania perfekcyjnych proporcji pomieszczeń.

Stylowe meble o unikalnych nóżkach
Podstawa mebli w stylu Ludwika XVI to konstrukcja prosta, która zawsze zwęża się ku dołowi. Nóżki najczęściej są elementami tłoczonymi, o okrągłym przekroju — niekiedy są one gładkie, jeszcze częściej kanelowane, czyli ozdobione wzdłużnymi żłobieniami. W ofercie rad-pol.com.pl znajdziecie Państwo również bardziej wymyślne nóżki, które imitują między innymi róg obfitości, czy kołczan pełen strzał. Ze stylowymi meblami kojarzą się nam przede wszystkim fotele, kanapy, krzesła oraz stoliki, czyli wszystko to, co składa się na subtelnie zaaranżowany salon. Stylową ozdobą pomieszczenia może stać się również biblioteczka, biurko, barek oraz kredens.

Meble wypoczynkowe
Ciekawym rozwiązaniem do stylowego wnętrza salonu będzie mebel wypoczynkowy Maxim. Sofa wykonana jest z niezwykłą pieczołowitością — dbałością o detale, dlatego doskonale sprawdzi się jako wyposażenie stylowego salonu. Opisywany mebel jest niezwykle wygodnym elementem wyposażenia, który zapewni Państwu komfortowy wypoczynek każdego dnia. Wszystkie dostępne meble można poddawać konfiguracji zestawu. Stylowe meble podkreślą piękno Państwa domu lub całkowicie odmienią dotychczasowy wystrój wnętrza.

Subtelna elegancja mebli połączona z wysokiej jakości materiałami, perfekcyjną precyzją wykonania oraz projektem, który zapewni Państwu najwyższy poziom ergonomii, przyczyni się do kompletnego wyposażenia przestrzeni salonu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Marketing farmaceutyczny Neovinci

Puławska 14
02-512 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA chemia do hoteli

Pogwizdów Nowy 662
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Fotowoltaiczna wiata przystankowa

Fotowoltaiczna wiata przystankowa

Jak wybrać odpowiednie miejsce na szkolenie

Jak wybrać odpowiednie miejsce na szkolenie

Stylowe meble do salonu

Stylowe meble do salonu