Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika

Foteliki samochodowe oraz inne urządzenia służące do przewozu dzieci, służą zapewnieniu maluchom jak największego poziomu bezpieczeństwa na wypadek kolizji. Dobrej jakości fotelik samochodowy to niestety często wydatek rzędu kilkuset złotych, a niekiedy nawet kilku tysięcy. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się poszukać fotelików używanych, co niestety nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wiele z nich może być egzemplarzami powypadkowymi posiadającymi wewnętrzne, niewidoczne gołym okiem uszkodzenia, przez które fotelik nie nadaje się do użytku. Na szczęście od pewnego czasu rodzice chcący zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka w czasie podróży, nie musza już wydawać tak dużych sum na zakup odpowiedniego urządzenia. Z pomocą przychodzi adapter Smart Kid Belt.

Adapter Smart Kid Belt to zupełna nowość na rynku, która jest alternatywą dla stosowanych do tego pory fotelików i podkładek. urządzenie pozwala wyregulować pasy bezpieczeństwa w taki sposób, aby były one odpowiednio ułożone na ciele dziecka, co bez nich jest niemożliwe. Urządzenie to dedykowane jest dla starszych dzieci, w wieku od 5 do 12 lat, których waga mieści się w granicach 15-36 kg, czyli dla 2 i 3 kategorii wagowej. Montaż Smart Kid Belta jest niezwykle prosty. Wystarczy wpiąć obie klamry w pasy bezpieczeństwa i wyregulować je za pomocą paska. Urządzenie to może służyć przez wiele lat, ponieważ można dostosowywać je do wzrostu dziecka. 

Wiele osób ma wątpliwości na temat Smart Kid Belt, czy jest ono w ogóle legalne. Z formalnego punktu widzenia do przewozu dzieci można używać nie tylko fotelików, ale również innych urządzeń podtrzymujących. Warunkiem jest posiadanie przez nich znaku homologacji nadanej przez uprawniony do tego organ. Smart Kid Belt posiada certyfikat ECE, co w świetle prawa czyni go urządzeniem, w którym dziecko może podróżować.

Dzięki adapterowi można rozwiązać również wiele innych problemów, które często spędzają sen z powiek zatroskanym rodzicom. W przypadku taksówek czy autokarów prawo nie wymaga stosowania fotelików samochodowych. Czy w takich pojazdach ryzyko kolizji jest jednak mniejsze niż w przypadku prywatnych samochodów osobowych? Adapter, który można z łatwością zmieścić w każdej torebce sprawi, że dziecko będzie mogło w bezpieczny sposób podróżować w każdym pojeździe wyposażonym w pasy bezpieczeństwa. Czy to autokarem podczas wycieczki szkolnej, czy w wypożyczonym samochodzie podczas rodzinnych wakacji. Adapter pasuje do każdego samochodu, dlatego właściwy montaż nie będzie w żadnym przypadku problemem. Smart Kid Belt można stosować również w przypadku starszych dzieci czy nawet osób dorosłych o niższym wzroście, których przepisy prawa nie obejmują, jednak dla poprawy własnego bezpieczeństwa chciałyby one w lepszy sposób dostosować pasy samochodowe do swojej wysokości.

Opinie (1)

Ilona

2020-03-13 20:30:19

Adres IP:

*.*.*.59

Adapter Smart Kid Belt zamiast fotelika to trafne rozwiązanie, u Nas sprawdził się rewelacyjnie zwłaszcza w trochę dłuższej podróży gdzie dla naszych dzieci w samochodowym fotelu siedzi się znacznie wygodniej. Nasze bliźniaki mają teraz po 6,5 roku więc warto wspomnieć, że urządzenie jest przeznaczone dla dzieci 5+. Poza tym nie mam po prawie roku użytkowania chyba żadnych zastrzeżeń.

Zobacz firmy

Łukasz Paluch flebolog

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Salon mody Rzeszów IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Z jakimi modelami drewnianych łóżek można się spotkać?

Z jakimi modelami drewnianych łóżek można się spotkać?

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową lub fachowca?

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową lub fachowca?

Meble na wymiar- zalety i wady

Meble na wymiar- zalety i wady